1.5.11

bura

Dua etmenin sırrı,,Duaların kabulu için sırrı varmıdır

"Eğer sizin duanız olmazsa ne ise yararsınız ?" buyurmakta Yüce Mevla.

Duanın gücünü hepimiz hayatımızda bir şekilde yaşamışızdır. Büyüklerin eli öpüldüğünde onlardan dua istenir. dua et yeter denilir. Kiminin parası kiminin duası deyisinde de dikkat çekilmek istenen kelime Duadır. Hayal bile edilemeyecek şeyleri gerçekleştiren, üzgün yüzlerin bile gülümsemesine sebep olan yine Duanın gücüdür. Dua aslında yaratıcıyla olan bağlantının teyidi bir yerde ispatidir. DUA yaptığın kadar kul, kabul edildiği kadar sevgilisindir Rabbin katında.
Kuran'a Göre Dua

"Çağırmak, seslenmek, istemek, yardım talep etmek" anlamlarına gelen dua, Kuran'a göre "kulun bütün benliğiyle Allah'a yönelmesi" ya da "gücü sınırlı ve sonlu bir varlık olan insanın, sınırsız ve sonsuz bir kudret karşısında acizliğini kabul ederek yardım dilemesi" şeklinde tanımlanmaktadır.

Allah inancı olan her insanın çeşitli şekillerde dua ettiği bir gerçektir. Ancak insanların oldukça büyük bir kısmı duayı, sadece darlık ve sıkıntı anında elden gelen tüm ihtimaller denendikten sonra Allah'ı hatırlamak şeklinde anlamaktadırlar. Bu insanlar üzerlerindeki sıkıntı geçince bir sonraki darlık ve sıkıntı anına kadar Allah'ı unutur ve ondan bir şey talep etmeyi akıllarının ucundan dahi geçirmezler.

İnsanların başka bir bölümünde de son derece hatalı bir dua anlayışı hüküm sürmektedir. Bu insanlar için dua, küçük yaşlardan itibaren ailenin yaşlı bir ferdi tarafından öğretilen anlaşılmaz bazı sözlerdir. İnsanların bu tür dualarında Allah'ın varlığı, birliği, büyüklüğü, kudreti, insanları sürekli olarak görüp-işittiği, dualara icabet edeceği fazla düşünülmez. Önceden ezberlenmiş olan dua kalıpları tekrarlanır, durur. Oysa kitabımızın da konusu olan, Allah'ın Kuran aracılığıyla insanlara duyurduğu dua çok farklıdır.

Kuran'a göre dua etmek, Allah'a ulaşabilmenin en kolay yoludur. Şimdi Allah'ın sıfatlarını bir düşünelim. O, insana şah damarından daha yakın olan, herşeyi bilen, işitendir... İnsanın içinden geçirdiği tek bir düşünce bile Allah'tan gizli kalmaz. O halde samimi olarak Allah'tan bir istekte bulunmak için insanın sadece düşünmesi bile yetmektedir. İşte Allah'a ulaşmak bu denli kolaydır.

İnsan kulluk bilincinde olduğu sürece Allah Katında bir değer kazanabilir. Bu yüzden insanın Allah'a yönelmesi, hataları konusunda Allah'a itirafta bulunması ve sadece Allah'tan yardım dilemesi gerekmektedir. Bunun dışında bir davranış tarzı Allah'a karşı büyüklenmektir ki, Kuran'da bunun cezasının sonsuz cehennem olduğu bildirilir.

Günümüz toplumlarında dikkat çeken bir gerçek, diğer birçok ibadet gibi duanın da terk edilmiş bir gelenek olarak düşünüldüğüdür. Aslında bu düşüncenin gelişmesinin perde arkasında "Allah'tan bağımsız, kendi kendisine işleyen bir dünya" olabileceği telkini yatmaktadır. İnsanların büyük bir kısmı ister istemez yaşantılarının başlangıcından sonuna kadar tüm olayların kendilerinin ve çevrelerindeki insanların kontrolünde cereyan eden olaylar olduğunu düşünürler. Bu yüzden de ölümle burun buruna gelmeden ya da çok büyük bir felaketle karşılaşmadan Allah'a dua etme ihtiyacı duymazlar. Oysa bu büyük bir yanılgıdır. Bu yanılgıda öyle bir noktaya gelenler olur ki, bunlar duayı adeta geçmiş zamanlardan günümüze kadar ulaşmış bir sihir tekniği olarak algılarlar. Halbuki dua, yaşamın geneline yayılacak başlıbaşına bir ibadettir.

İnsanların tamamı duaya muhtaçtır. Fakir ve zor şartlar altında yaşayan birinin zengin bir insana göre duaya daha fazla ihtiyacı olduğunu düşünmek, dua konusunu temelinden yanlış anlamak demektir. Maddi durumu iyi olan, hayatta tüm istediklerine kavuştuğunu düşünen bir insanın duaya ihtiyacı olmadığını düşünmek son derece hatalıdır. Çünkü bu durumda dua etmenin tek sebebinin dünyevi arzuların tatmini olduğu anlamı çıkmaktadır. Oysa müminler hem dünya hayatları için, hem de ahiretleri için dua ederler. Dua beraberinde tevekkülü de getirir. Dua eden insan, karşısına çıkabilecek zor ya da kolay her türlü durumu, tüm olayları, kainatın Yaratıcısı ve Hakimi olan Allah'ın takdirine bırakmış demektir. Bir problemi çözmenin ya da önlemenin bütün yollarının evrendeki tüm kudretin sahibi olan Allah'a dayandığını bilmek, tüm işleri ona havale etmek ve sadece ona dua etmek, mümin için bir ferahlık ve güven kaynağıdır.

Kaynak: http://sozcu.net/dini-hikayeler/duanin-gucu-2632/
bura
bura

Kabenin sırrı videosu izle,Kabenin sırrı nedir izle.öğren

Bu videoyla ilgili değil ama son zamanlarrda fatih altaylının teke tek de gündeme gelmişti sanırım kabenin üstüne inen melek görüntüsü ben gerçek olduğuna inanıyorum ama inanmayanlara da saygı duyarım tabiki sonuçta insanların inancını sorgulayamayız hintliler ineğe tapıyor diye yadırgamak hoş olmaz mesela ;:)

bura
bura

Fraser Suites Le Claridge Champs-Elysées.Paris Overview and availability

In the trendy and chic Champs Élysées district, Fraser Suites Le Claridge Champs-Elysées offers fully-equipped large apartments and studios for short or long-term stays.

The beautifully decorated apartments all have a view of the famous Avenue des Champs-Élysées or the hotel’s peaceful patio. They feature a separate living area, dining area, a kitchen and elegant marble bathroom. Modern facilities include a satellite TV, DVD player and free Wi-Fi access.

Every morning Fraser Suites Le Claridge Champs-Elysées serves a buffet breakfast. For dinner and lunch options, the hotel is surrounded by a wide range of cafes and restaurants.

The Arc de Triomphe, the Place de la Concorde, the Louvre, the Grand Palais and the Eiffel Tower are all close by. The nearest metro stations are Franklin D Roosevelt and George V which provide good access to the city's top tourist attractions.
bura
bura

Hotel Metropole,Brussel Overview and availability

This glamorous Art deco hotel is situated in downtown Brussels, a 10-minute walk from Grand Place and Brussels Central Station. Guest at Hotel Metropole benefit from 6 free minibar drinks.

The marble staircases in the lobby lead up to the rooms, which include a modem wall connection and a TV with internet access. The Metropole Hotel also offers 24-hour room service.

Apart from a bright breakfast room and bar, there is a chic café with a heated terrace. Guests can enjoy French cuisine in the Baroque setting of the award-winning Restaurant L’Alban Chambon.

The Metropole also offers valet parking and a fitness centre. The De Brouckère metro station is a 5-minute walk away and offers direct access to the European Commission. Brussels Airport is 12 km away.
bura
bura

Hotel Estheréa,Amsterdam Overview and availability

Hotel Estheréa is ideally located on one of the most beautiful and quiet canals in the centre of the city. Dam Square is only 300 meters away.

Each of the stylish rooms are romantically decorated and have a private bathroom and Wi-Fi (charges applicable). Some rooms have a canal view.

Breakfast at the hotel features an extensive range of choices including bread, toppings, juices and fresh fruit. There are also warm dishes including scrambled eggs, boiled or fried eggs, sausages and bacon.

The hotel serves coffee, tea or hot chocolate free of charge in the lounge with canal view. Furthermore, you can make free use of the wired internet in the lobby, visit the small library and get colouring books for children.

Hotel Estheréa is situated in the heart of the city centre within walking distance of museums, the main shopping area and night life. You will find plenty of cafés and restaurants in the area.
bura
bura

Washington Square Hotel Overview and availability

Adjacent to Washington Square Park and a 2-minute walk from a subway station, this Greenwich Village hotel features a spa and restaurant. Rooms offer flat-screen TVs and iPod docking stations.

Washington Square Hotel provides in-room safety deposit boxes, desks and free Wi-Fi. The bathrooms include bathrobes and hairdryers.

The hotel offers guests an on-site gym. Massages and facials are available at the spa.

During their stay, guests can enjoy a continental breakfast. On-site dining is available at North Square Restaurant and Lounge. For added convenience, the hotel provides meeting facilities.

New York University is a 6-minute walk from Washington Square Hotel. Madison Square Garden, Little Italy and Chinatown are one mile away.
bura
bura

Manhattan top hotels information for accomodation

Affinia Shelburne

This East Side hotel, in Manhattan's historic Murray Hill neighborhood, is a 4-minute walk from Grand Central Station. The hotel features a gym, a full-service spa, and a rooftop lounge.

Affinia Shelburne guest rooms are equipped with flat-screen TVs and in-room movies. Seating areas and coffee makers are also included. Select accommodations have kitchenettes with refrigerators and microwaves, and the hotel offers a convenient grocery shopping service.

New York City’s Affinia Shelburne has an on-site restaurant, the Rare Bar & Grill, which serves 3 meals daily. A tour desk with a concierge staff is ready to help guests explore the city. The hotel has a gym that is open 24 hours a day, as well as a business center.

The Empire State Building is a 10-minute walk from the Shelburne Affinia. Rockefeller Center and Museum of Modern Art are a 15-minute subway ride away.

Hotel Rooms: 253. Hotel Chain: Affinia Hotels.


Crowne Plaza Times Square

This hotel is on Times Square and is 2 blocks from 49th Street Subway Station. The property features 37-inch flat-screen TV and provides an MP3 docking station in every room.

Crowne Plaza Times Square rooms include coffee maker and room service. Rooms are located on the 16th floor and above.

The Times Square Crowne Plaza features a gym, which includes cardio equipment, sauna and steam room. The hotel also has a 24-hour business center.

Guests at the Crowne Plaza can dine at Brasserie 1605, which features views of the city and serves steak and seafood. The hotel also offers the Broadway 49 Bar.

The Crowne Plaza Times Square is within a 10-minute walk of Radio City and Rockefeller Center. Central Park is 10 blocks from the hotel.

Hotel Rooms: 770. Hotel Chain: Crowne Plaza Hotels & Resorts.
bura